Hakkımızda

BCS METAL SAN.TİC.A.Ş.

BCS METAL , 1986 yılında önce Karabük’te BCS Elektronik Kilit Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak kuruldu. Gaziantep’e 1987 yılında aynı isimle geldi. 1988 yılında bu günkü sahipleri ve iki ortaklarıyla birlikte devralınan ve önce bir süre kasa imalatı yapan BCS  METAL bu günkü imalatına yönelik ilk adımı 1989 yılında Gaziantep’te ilk Elektrostatik Toz Boya tesisini kurarak attı. Bu gün en büyük müşterisi olan Temsa’ya önce toz boya için çalışmaya başlayan BCS METAL ; Temsadan teklif gelmesi üzerine 6 küçük parça ile sac metal işleme işiyle tanıştı. Var gücüyle bu işe yönelen BCS bugün Temsa ‘nın en  büyük tedarikçileri arasında yer almakta, Temsa’ya Mitsubishi Canter kamyonları ve  otobüslerinin alt şasi gurubunu komple olarak  üretmektedir.

16200  m2 kapalı alana sahip olan BCS METAL 120 kişi istihdam etmektedir. Bugünkü konumunu sahip olduğu kalite anlayışına borçlu olduğunu bilen ve 2008 yılında ISO/TS16949:2002 Kalite Sistemi Belgesini alan BCS METAL,  önce otomotiv yan sanayinde en iyi olmak ve daha sonra Türkiye’nin en iyileri arasına girip dünyaya açılmak yönündeki hedeflerine biraz daha yaklaşmıştır.

 

Otomotiv ve metal sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesi ile BCS Metal, geniş bir üretim bilgi ve kapasitesine sahiptir. Otobüs ve midi kamyon şasisi, tarım ve inşaat makinesi parçaları, havalimanı çekici şasi, tarım traktör kabinleri, treyler parçaları müşterilerimize üretilen ve üretilen ürünlerden bazılarıdır. Tedarik zinciri yönetiminize değer katmak, BCS METAL'in temel amacıdır.

 

arka plan_edited.jpg